Przeprowadzka

Posted by pamietnikblog on Czerwiec 22, 2016 in Nowe miasto |

Z dużym oporem słuchałam opinii na temat życia w ogromnych miastach. Kilkadziesiąt lat przeżyłam w końcu w malutkiej wiosce, w której uczyłam się, pomagałam rodzicom i widywałam się z przyjaciółmi. Nie sądziłam, że czegoś mi brakuje, a jednak wyruszyłam rok temu do stolicy Polski. Odkryłam całkowicie to niezwykłe miasto i przekonałam się, jak może wyglądać rozrywkowe życie.
Oczywiste jest to, że w większych miejscowościach łatwiej można znaleźć pracę. W moim małym Tarnowie mogłam uzyskać posadę tylko w zwykłym markecie lub dojeżdżać do odległych miejscowości, marnując mnóstwo wolnych chwil. Jednakże to za bardzo mnie nie denerwowało, ponieważ prowadzę swoją firmę, więc jestem w stanie pracować dosłownie z każdego miasta. W Warszawie przykuły mój wzrok więc nie tyle te ogromne budowle, korporacje i magazyny, co… ludzie. To ludzie tworzą nastrój każdej miejscowości i jak dla mnie są po prostu bezcenni.
Przyjemnie zaskoczyła mnie śmiałość ludzi z Warszawy. W mojej wiosce wszyscy się osądzali i krytykowali. Jeśli tylko pewna kobieta założyła nieodpowiednie buty, każdy człowiek to wiedział. Nienawidziłam tego osądzania, bo przecież nikt nie jest doskonały. Denerwowało mnie to, bo nade wszystko cenię sobie tolerancyjność. Z tą spotkałam się w Warszawie, gdzie ludzie są niezwykle kolorowi i niepowtarzalni. Niemalże codziennie spotykam obcokrajowców, wycieczkowiczów, homoseksualistów, fanów ubioru retro i jeszcze inne jednostki. Każdy mieszkaniec jest niepowtarzalny i kształtuje wraz z innymi moje nowe miasto. Ja także jestem jego elementem!
Rozmyślam również o wyjeździe do zagranicznego kraju. Prawdopodobnie tam swoboda byłaby jeszcze bardziej szanowana. Póki co sprawdzę dokładniej stolicę Polski, a później pomyślę o kolejnej zmianie. Nadejdzie na nią czas.

Copyright © 2016-2018 Osobisty Pamietnik All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.7.2 theme from BuyNowShop.com.


Blogi. Darmowe Blogi.